izharsarainter7504 izharsarainter7504
  • 20-12-2022
  • Mathematics
contestada

Gianna Mendez

loro

Marcus and Levi are at the grocery store purchasing peanuts. Marcus goes to the bulk section and purchases 2. 25 pounds of peanuts for $4. 5.

Levi goes to the snack section and finds two 20-ounce cans for a total of $4. 24. Find the cost per pound for the peanuts Marcus purchases,

Respuesta :

Otras preguntas

An algebraic expression for one-sixth the sum of r and 7
what kind of data would you need to collect to carry out this experiment?
How does a shorter wavelength affect the frequency of a wave?
good chemistry question
What type of macromolecule provides insulation?
wildlife biologists catch,tag, and then release 120 deer back into a wildlife refuge. Two weeks later they observe a sample of 150 deer, 25 which are tagged. As
Describe the ways in which George Washington inspired the Continental Army and served as an example for his soldiers to follow
What is a material which cannot be broken down or changed into another substance using chemical matters?
Why did some of the slave holding states decide not to join the confederacy?
what kind of data would you need to collect to carry out this experiment?