leondremaurice2009 leondremaurice2009
  • 17-01-2023
  • Mathematics
contestada

One apple cost $7.50; one banana cost $2.45 less than the cost of an apple; and one mango is twice the cost of a banana. Find the total cost of an apple, a banana and a mango...
​

Respuesta :

Otras preguntas

What are the steps to (3w^3+7^2-4w+3) and (w+3)
The surface area of a rectangle is base firms height. True or false
If a plant were under water and was photosynthesizing, what gas would be visibly bubbling from the plant?
April and Alex are saving money to buy new phones. Each friend starts with some money and saves a specific amount each week. Alex wrote an equation to show the
what does all the fruit mean in each chapter for Esperanza rising
Choose the sentence in which the adverb clause is punctuated correctly. A. I won't go to the fair, unless you promise me, a ride on the Ferris wheel. B. I won't
I'm just reviewing for my science semester exam and I got this wrong: Determine the number of significant digits in 83 cars. •1 •2 •Infinity
Which statement best defines a cell?Question 7 options: answers   A.a crystal-like structure that exists in all living thingsB.an independent functional unit of
In “I want to be miss America,” what effect does the “ethnic look” in American fashion have on the author? A. She feels grateful and finally at home in America
Which of the following is not a major crop produced in washington? A) avocados B) Potatoes C) hops D) onions