Brainsane
Brainsane Brainsane
  • 18-01-2023
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP!!

Thirteen coins add up to $1.00. If the coins are all nickels and dimes, how many of each are there?

Respuesta :

Otras preguntas

3 pounds of gummy bunnies are selling for $4.00. How much will 1 pound cost?
What is the sum of 39.07 and 3.84
When did the Maya build their great cities?
Did you drive to the grocery store today?
Can anyone help me with these two i don’t know how to solve these plz
You have a land-line telephone that costs $25.95/month plus a utilities tax of 4.5%. How much will you pay for your telephone use in a year? $312.57 $311.40 $32
Do you think that voting age of 18 is appropriate? If you were to change it, would you make it higher or lower and why? Justify your answer by using examples
Use the equation below to calculate the average speed for each problem, then complete the data table below. Problem Distance Time Speed Distance/Time 1. Ron wal
A new pizza shop is going to print new menus. Each menu costs $.50 to produce. The owners have a total budget of $2500 for the new menus. How many menus can the
4. The equation of the line on the graph below is a direct variation equation. What is the constant of variation? a. 1/4 b. 1/2 c. 3/4 d. 1