emmakateowen2021 emmakateowen2021
  • 19-01-2023
  • Mathematics
contestada

If 8.5 ounces of cheese is $3.50 then 10.3 ounces would cost (a1) dollars

If 85 ounces of cheese is 350 then 103 ounces would cost a1 dollars class=

Respuesta :

Otras preguntas

Comparing Three Depreciation Methods Dexter Industries purchased packaging equipment on January 8 for $249,400. The equipment was expected to have a useful life
Susan is quite nearsighted; without her glasses, her far point is 34 cm and her near point is 17 cm . Her glasses allow her to view distant objects with her eye
Ten people are sitting in a row, and each is thinking of a negative integer no smaller than $-15$. Each person subtracts, from his own number, the number of the
Is the word ‘Autotroph’ rightly used to describe animals based on nutrition? Justify
If one ruler and three pencils cost N120 and two rulers and one pencil cost N140. Find the cost of one ruler and one pencil
International Data Systems' information on revenue and costs is relevant only up to a sales volume of 121,000 units. After 121,000 units, the market becomes sat
Read the passage below. Which of the following does the author describe as an effect of improved cotton manufacturing technology? For several thousand years no
What would be the resulting polypeptide chain that is produced from the DNA template code: TACTTCAAAATC? Use the following RNA codon to amino acid table to help
Karen is having a party. She'll have 4 tables for every 12 guests. Complete the table below showing the number of tables and the number of guests.​
which of the following solutions has the hghers h ion concentration