meg3011 meg3011
  • 19-01-2023
  • Mathematics
contestada

If the cost of 12 apples is £1.68.
a)Write a formula linking the cost and the number of apples.
b)Find the cost of 23 apples.
c)How many apples would you get for £5.18 ?

Respuesta :

Otras preguntas

How did America change over this period of Haymarket Square Riot 1886
Can please anyone help me with this
if 3 divided by a number y is 18, then what is the value of the number y plus 2? Steps?
Can someone help me out
What do the arrows show about the movement of the winds in this pressure center? What else indicates wind direction?
A plumber has a 20Foot
Which are acceptable reasons for studying history? Select all correct answers. It improves our judgment. It helps us be more creative. It helps blur national id
A car was moving at 14 m/s. After 30 s, its speed increased to 20 m/s. What was the acceleration during this time?
The house of song and flower which was a place where children learned and dance
mag Bigay ng isang kwentong bayan.