gisellesandoval2731 gisellesandoval2731
  • 20-01-2023
  • Mathematics
contestada

Jacob goes to the storeto buy items for the week. At walmart hebuy bread for 2.99 milk for 4.50 a bushel of cilantro for .50 detergant for 13.99 nori for 2.99 a wrench for 5.99 toilet paper for 21.99 and sandwhich meat for 5.99

Respuesta :

Otras preguntas

explain how algebra tiles represent like terms and zero pairs
which ocean is closest to the north pole?
One number exceeds another by 5 the sum of the numbers is 37 . What are the numbers
Who had religious freedom in colonial Maryland?
what is 0.4 estimated to roundest tenth and what is 0.4% of 510
American exceptionalism can best be defined as?
A skier needs to buy new ski poles during a ski trip to utah . The price of the poles is $24 and the sales tax is 4.7%. What is the total cost of the poles, rou
soft layer of earth that has convection currents and causes plates to move
Is oil and water mixed together a compound mixture
A potter uses three fifths of a pound to make a bowl, how many bowls can a potter make from ten pounds?