francescacalliste francescacalliste
  • 21-01-2023
  • Mathematics
contestada

Ms. Wilson is buying packages of pencils. Each package cost $11.52 and contains 96 pencils. What is the unit price of a pencil?

Respuesta :

Otras preguntas

draw .. the structural formula ( using c and h ) for 2- pentyne
whats 11 divided by 1/4
what were the causes of the great depression?
How do us measure volume in science e.g if something is 14ml What is that in cm3 thanks
find each product by renaming one factor as a sum and applying the distributive property of multiplication over addition
The base of a right prism is a square with edge 4 . The volume is 128 . The height is ?
what does 'back to square one' mean?
Where is a trench most likely to occur? A. transform plate boundary between continental plates B. divergent plate boundary in a continental plate
what are the most common grammar errors?
Compare and contrast the settling of Jamestown to that of the colonies in Massachusetts