Kodak65455 Kodak65455
  • 16-03-2017
  • Mathematics
contestada

If 4 gallons cost 16.76 how much would 7 gallons cost

Respuesta :

LeviWarren
LeviWarren LeviWarren
  • 16-03-2017
29.33.......................
Answer Link
texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 16-03-2017
16.76 / 4 = 4.19 per gallon

so 7 gallons cost (4.19 * 7) = $ 29.33
Answer Link

Otras preguntas

Evaluate the extent to which peer pressure can impact negatively on intrapersonal conflict l
which circle have an area of 9π m²?
Which ordered pair is in Quadrant II? A. (–5, –5) B. (5, –5) C. (–5, 2) D. (2, –5)
what is the area of the triangle on the flag of Bosnia and Herzegovina?
which is higher? 16 tons or 32,000 pounds?
Where would maritime polar air masses most likely come from? A. the North Atlantic B. Canadian Rocky Mountains C. the South Pacific D. Mid-west U.S. plai
Question 2.2. Which ordered pairs make the inequality true? 2x + y > –4 Choose all answers that are correct. (Points : 1) (–3, 1) (–1, 2)
H2SO4 +Fe(OH)2= ? HI+K= ?
what is 2 1/5 + 1 1/10? A: 3 1/5 B: 3 1/10 C: 3 3/10 D: 3 3/5
Mrs.Bennett has graded 20% of her 150 students papers. How many papers does she still need to finish?