shalexia10
shalexia10
16-03-2017
Mathematics
contestada
How do u do this problem
Respuesta :
Аноним
Аноним
16-03-2017
Because there are 4 people and all bought the same things you multiple 4(4+1+2)=4x7=28 So the total cost is $28
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 19+ )
Otras preguntas
Can someone please write a concluding paragraph for this essay based on what I already have? Negative Effects of Reality TV on Teenagers By Angel Maroone Realit
Thomas Jefferson was concern that the treaty formalizing the Louisiana Purchase
What is a palindrome for a paper that shows legal ownership of property?
how many significant figures does 3.0050 have?
What is a palindrome for a paper that shows legal ownership of property?
soft layer of earth that has convection currents and causes plates to move
Which term correctly identifies the underlined words in the sentence? The camp counselor asked for a volunteer to take attendance. Underlined = to take attenda
It takes 18 3/8 inches of wood to make a frame for a small photo. Ms. Jones has 3 yards of wood. How many frames can she make?
what was the main power given to the war industries board after its creation in 1917?
A poster is 16 inches wide by 20inches long. You use a copier to create a reduction whith a scale factor of of 3/4 .will the reduction fit into a frame taht is