audrileer99
audrileer99
16-03-2017
Mathematics
contestada
need help with this problem on homework
Respuesta :
arie01
arie01
16-03-2017
The answer is 2x - 2
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 55+ )
Otras preguntas
If an element is found in group 2 on the periodic table, what can you infer about its valence electron number, reactivity, and oxidation number?
As you move to a higher elevation (e.g. in the mountains), the air pressure drops significantly. In turn, A) the temperature of water increases and the density
If you buy 5 apples for $4.50, what is the unit price?
Tracy took a road trip out west where she had a chance to visit both the north and south rims of the Grand Canyon. She observed more wildlife and a greater var
When a helium balloon rises in the air, it expands. If the volume of the balloon doubles, what happens to the density of the helium inside it?
What is 140/180 in simplest form
Uma wants to buy a video game system for $270. She has $60 and is saving $30 each week. Solve the equation 30w + 60 = 270 to find how many weeks w it will take
what does parallel mean?
Please help me with history. There is more then one pic.
Joanna went to the farmers market to buy some apples and oranges. She bought 8 oranges and some apples. The cost per orange was $1.79 and the cost per pound o