nbm117 nbm117
  • 17-03-2017
  • Mathematics
contestada

6 for $36.00 unit rate

Respuesta :

tabbyflcca
tabbyflcca tabbyflcca
  • 17-03-2017
Yes, so our unit rate is 1:6
Answer Link
Аноним Аноним
  • 17-03-2017
The unit rate is $6 for 1
Answer Link

Otras preguntas

Jack wants to kill Ralph in lord of the flies? why in the end of lord of the flies does jack want to kill ralph? for power?
A grocery store so the six pack of bottled water for $3.79 a 12 pack for $6.89 which package cost The least per bottle explain your reasoning
Helppppppp pleasseeeeee!!
Which type of state would most likely have supported the new jersey plan and the great compromise?
How much did does 15 go into 96
How was adolf hitler different from joseph stalin ?
The ____________ only outlawed slavery in rebel areas during the civil war. thirteenth amendment gettysburg address emancipation proclamation fourteenth amendme
Did the Puritins allow people to practice any religion?
I need help is it A B C or D
whats the relationship between cellular respiration and photosynthesis?