prissyba2 prissyba2
  • 18-03-2017
  • Mathematics
contestada

sam buys milk from a different shop. he writes an equation for the amount he spends on milk, p=3.4g, where p is the cost and g is the gallons of milk brought. Who buys milk at a lower rate, and what is the price?

Respuesta :

HumanPerson
HumanPerson HumanPerson
  • 18-03-2017
What is the first part of the questions??
Answer Link

Otras preguntas

Alex wrote checks on Tuesday for $35 and $45.he also made a deposit in his check account of $180.find the overall change in the amount in his checking account.
What ratio can we say are equivalent to 2:9
what are the effects on global food webs if the sun's energy could no longer reach Earth
Why do cells need carrier protiens that transport glucose
Does earth orbit or axis?
Why did the panic of 1907 happen? Why did big businesses start to lose stock if the economy was doing so well?
A polar bear walks a distance of 160 meters in 60 seconds. What was its speed?
A bus slows down uniformly from 79.0 km/h to 0 km/h in 23.7 s. How far does it travel before stopping? Answer in units of m. I cant find it!
Hay que escribir un _ _ _ _ _ _ _ sobre el arte.
another name for the four main directions on a map