rfcredarcfa
rfcredarcfa rfcredarcfa
  • 19-03-2017
  • Mathematics
contestada

Mrs. Epps buys 500 bags of balloons for the high school prom for $250. What is the cost per bag?

Respuesta :

leah0ford leah0ford
  • 19-03-2017
$2- 500 divided by 250
Answer Link

Otras preguntas

How do you do y divided by 9=12?
a population decrease from 404 million to 288 million .which of the following is the percent decrease of the population
How do you do y divided by 9=12?
What is 32 over 48 simplified and with what numbers
one number is 6 more than another.  Their product is is 520.  Find the numbers
Where are most faults located? And what is a fault in science terms?
how many stars are there in america's flag ?
one number is 6 more than another.  Their product is is 520.  Find the numbers
how many stars are there in america's flag ?
Where are most faults located? And what is a fault in science terms?