mari527 mari527
  • 21-03-2017
  • Mathematics
contestada

Two limes were purchased for $1.98 how much does one lime cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 21-03-2017
1.98 /2 = $0.99

answer:one lime cost 0.99 cents
Answer Link
mdarrow01
mdarrow01 mdarrow01
  • 21-03-2017
.99 cents per lime.
Hope This Helps and God Bless!
Answer Link

Otras preguntas

☆IF YOU HAVE ME, YOU WILL WANT TO SHARE ME. IF YOU SHARE ME, YOU WILL NO LONGER HAVE ME. WHAT AM I?
How Did Greek mythology develop
What’s the correct answer
For what values of y is the value of the fraction 5−2y 12 greater than the value of the binomial 1−6y?
Read the excerpt below and answer the question. "Before my pen has glean'd my teeming brain, "(Keats's "When I Have Fears That I May Cease to Be," line 2) Whi
Briefly describe the background and philosophy of the Democratic political party. Briefly describe the background and philosophy of the Green political party. B
Which plural is NOT formed correctly a. lamp - lamps b. Crutch - crutches c. rave raves d. roof - rooves
help me plz it's so hard I'm not smart.
What is the quotation of m and 7
ten thing you may not know about martin luther king jr