30751947 30751947
  • 17-05-2023
  • Biology
contestada

A mineral is classified as an ore as long as

a. it's rare and valuable

b. it can be used for jewelry

c.it profitable and useful

d.it's solid and natural

​

Respuesta :

Otras preguntas

PLEASE HELP MEEEE Complétez les phrases avec la conjugaison du verbe entre les parenthèses vers l'avenir. Attention au sujet et à la forme du verbe. Ils ______
What would a loyal British Royal Government official in America probably have said in July of 1776?
How was halloween started?
It is important to use subordinate clauses when writing because they A. add suspense to the text. B. add variety to the sentence structure. C. form the basis
The cost of 2 bottles of ketchup is $7.96. What is the cost of each bottle of ketchup? $1.64 $2.65 $3.98 $5.96
Small frustrations and minor irritations are called
Which Cold War believe or idea about communism does Nixon present in this speech
i need help with math fractions
A human body that is performing light work generates about 650 BTUs of body heat per hour. If a storage room that is 20 ft × 25 ft × 10 ft is being organized by
Japan is a dictatorship. true or false