Mendezrocio6708 Mendezrocio6708
  • 18-05-2023
  • Mathematics
contestada

Velvet fabric costs $11. 49 a yard. Yvette buys 9. 3 yards. Yvette's estimated cost of the velvet is

$20

Respuesta :

Otras preguntas

Criticism is _____. the art or principle of making careful judgment the process of tearing something down
Demarco paid $3.19 per gallon both times that he stopped for gas on a weekend trip. He bought 12.53 gallons of gas the first time and 11.86 gallons the second t
A variable expense is a _____. cost that stays the same from month to month cost for completing a budget cost listed in a budget cost that changes
Imagine that you've recently tried a Guatemalan dish at a Spanish restaurant. Create a blog post in Spanish to describe the dish and share your experience of ta
Neil bought 5 books. The average price of 2 books is 5 dollars. The average price of the rest of the books is 4 dollars. Find the total amount of money Neil pai
Which alkane is used in many lighters
expand and simplify 2(x+7)+3(x+1)
WHO WAS PONYBOY WORRIED HE HAD NOT ASKED ABOUT WHEN HE WAS DELIRIOUS 50 POINTS AND BRAINLEYEST
Please please please help with this
One hundred eighty dogs were studied to determine if breed affected food preference. of the 70 huskies, 30 preferred beef flavor and 40 preferred chicken. of th