29geryannunez 29geryannunez
  • 19-05-2023
  • Mathematics
contestada

The following table shows the cost for 444 fruits. For example, apples cost \$6$6dollar sign, 6 for 555 pounds.
Fruit Cost (dollars) Pounds
Apples 666 555
Bananas 444 555
Peaches 555 444
Kiwis 999 666
Which type of fruit has a cost of \$1.20$1.20dollar sign, 1, point, 20 per pound?

Respuesta :

Otras preguntas

_______ refers to teaching children to control their behavior and follow rules, whereas ___________ refers only to the unpleasant consequences of failing to fol
This week, Michael collected $468 for delivering newspapers. He had 40 repeat customers and 18 new ones. As an incentive, he charged the new subscribers $3 less
A waxy secretion produced by glands in the ear canal is:
this is a top question answer
please need help asap!!
Math question please help
please need help asap!!
How many european nations had established colonies on the atlantic coast by the middle of the seventeenth century?
How do I find the maximum value for each function and determine which function has the largest maximum y-value?
The total mass of two packets of fruit is 10.5 kg. One packet of fruit is 3 kg lighter than the other. Find the mass of the heavier packet of fruit.