ashleybashaam5130 ashleybashaam5130
  • 21-05-2023
  • Business
contestada

the mega corporation sells its product for $10 per unit. this month, it sold 20,000 units. the cost of inputs for each unit is $8. instructions: enter your answers as a whole number. a. what is total revenue?

Respuesta :

Otras preguntas

what is the number 21 a prime or composite
[tex] x_{123} x^{2} x_{123} x^{123} \leq \geq \geq \neq \pi \alpha \left \{ {{y=2} \atop {x=2}} \right. \int\limits^a_b {x} \, dx \lim_{n \to \infty
If an Alaskan mountain is over 20,300 ft high , then it is the highest in Alaska . Draw conclusion from the following statement .
solve by any method y= -7x+10 y= -3x+6
what body of water separates the U.S from cuba?
What is 509+30987651265
what is the answer to this problem The food pantry distributes 10-oz bags of rice. If three 5-lb bags are donated to the pantry , how many 10-ounce bags can be
Divide use partial quotients 36 divided by 540
What is the answer for 15-6=4+
What is 9/10 divided by 2/5