Kazz22
Kazz22 Kazz22
  • 16-04-2017
  • Mathematics
contestada

Find the selling price.
Cost to store: $5.5
Markup: 75%
Thanks!

Respuesta :

kaa0105
kaa0105 kaa0105
  • 16-04-2017
5.5 × 1.75 = 9.625


price 9.63
Answer Link

Otras preguntas

What is created when chemical reactions join atoms together?
Cameron bought 245 grams of green beads and 182 grams of blue beads. How many more grams of green beads than blue beads did Cameron buy?
What are one of the major causes of soil erosion
Which of the following is notconsidered a level of setting in a story?        A. Literal   B. Psychological   C. Supernatural   D. Foreshadowing
what is one reason for feeling warmer in your house on a summer day versus a winter day even though your thermostat is set the same? A. The walls of the house a
What should be the first step in adding these equations to eliminate y? 3x + 4y = 8 + 6x – 2y = 9 A. Multiply the top equation by 6. B. Multiply the to
What makes the following sentence a weak argument? Ear buds are probably doing serious physical damage to their inner eardrums or even the brain itself, but ap
Suppose You want to but three loaves of bread that cost $1.50 each and a jar of grape jelly that costs $4.A jar of Peanut Butter is $2.75,but you don't need any
why did Aristotle believed that Oedipus the King was the perfect tragedy?
WILL MARK BRAINLIEST + 10 POINTS!!!!#3