alandic alandic
  • 20-04-2017
  • Mathematics
contestada

The cost of a salad bar is $4 per pound graph it

Respuesta :

Gravitysucks
Gravitysucks Gravitysucks
  • 27-04-2017
x     y
1 = 4
2 = 8 
3 = 12 
4 = 16
X = pounds
y = price 
Answer Link

Otras preguntas

A BandwagonD. Glittering GeneralityB. Plain FolksE. Name Calling or StereotypingC. TestimonialF. None of the Above1. This type of propaganda used ordinary peopl
are there any companies that you can get a job at as an air craft engeer after university​
Find the y-intercept of each line defined below and compare their values
Explain and correct the error made by a student who simplified this expression. –2x + 7x + 8 (–2 + 7 + 8)x 13x
4.John purchased a roll of cloth 2m long for $205.00 . He resold the cloth in lengths of 250 mm for $40.00 per length. Calculate profit he made.​
Harper Lee and Truman Capote were childhood friends. 2 She is most famous for writing To Kill A Mockingbird. 3 Many say that she based the character of Dill on
Please help with B...
How do you think new proteins affect the fitness of children?
Make x the subject of the formula a − bx = c​
8th grade math, pls explain if you can.