Seudónimo Seudónimo
  • 20-04-2017
  • Mathematics
contestada

If you buy 5 apples for $4.50, what is the unit price?

Respuesta :

samanthamercer7
samanthamercer7 samanthamercer7
  • 20-04-2017
the unit price would be $0.9
Answer Link
Аноним Аноним
  • 20-04-2017
The unit price is 0.9

Answer Link

Otras preguntas

What is the slope of the line y= 7x - 8?
If the standard kilogram bar kept in Paris were subjected to a net force of 1 newton, what acceleration would it have as a result?
How are tapirs adapted to the rainforest?
I Need HELP!how do you figure out 22/7=5/X
What is the answer 6/10 + 8/100?
What is 32/44 in its simplest form?
f(x) = 7x + 7, g(x) = 6x2Find (fg)(x).
Which of the following expressions is written in scientific notation?a)73.4*10^5b)0.09*10^7c)80*10^3d)4.22*10^(–3)what is exactly scientific notation?
How did Elizabeth 1st defeat the Spanish Armada?
What is the answer 6/10 + 8/100?