Mercal
Mercal Mercal
  • 20-04-2017
  • Mathematics
contestada

help asap please!!!!!

help asap please class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 20-04-2017
add the weights of the 2 steaks,  and then divide the price by the total weight.

.70+.75=1.45

8.68/1.45=5.986 or $5.99/pound
Answer Link
Olivia123456 Olivia123456
  • 20-04-2017
.7 + .75
1.45

8.68 / 1.45
5.986

B. $5.99
Answer Link

Otras preguntas

Can someone please answer. There is one problem. There's a picture. Thank you!
{(−1, 5), (2, 8), (5, 3), (13, −4)} what are the range
A bicyclist rides 16 miles in 144 minutes if she continues at the speed how long will it take her to travel 36 miles
What is the exact value of cos 4pi/3
Select all of the following that are quadratic equations. 7x2 + 14x = 0 x3 - 3x2 + 1 = 0 5x - 7 = 0 x2 + 3x -5 = 0 x - 5 = 9x + 7 x2 - x = 3x + 7
simplify (2x – 2y)(2y 8) = ? a. 4xy 16x 4y2 16y b. 4xy 16x – 4y2 – 16y c. 4xy – 16x – 4y2 – 16y d. 4xy – 4y2
suppose the circumference of a circle is 6π. what is its radius?
7 times something equals 94
which expression is equal to the expression (7•2)^7 a. 9^7 b. 7^7•2^7 c. 7^7 2^7 d. 7•(7•2)
yo no puedo ________ ejercicio todos los días.