laurabora
laurabora laurabora
  • 17-05-2017
  • Mathematics
contestada

a family used 350 units of gas in November . the rate is $1.27 per unit. how would I set up the equation for problems like this?

Respuesta :

domo1542
domo1542 domo1542
  • 17-05-2017
you would take the units of gas divided by the amount it cost per unit  
Answer Link

Otras preguntas

find AD if BD=6 and DC=8
if f(x)=3x+10 and g(x)=2x-4 find (f-g)(x)
Upon the eighth night I was more than usually cautious in opening the door. A watch’s minute hand moves more quickly than did mine. Never before that night had
Can anyone help me with a couple of questions in Anatomy and Physiology?
What is the value of x ?
I need to know how to do this
A text box reads, If men were angels, no government would be necessary. If angels were to govern men, neither external nor internal controls on government woul
WILL GIVE BRAINLIEST ASAPPPP Which answer choice correctly explains why this diagram shows a reverse fault? The fault plane divides two otherwise identical sect
fias goal was to raise 5000 dollars to help protect to protect manatees she raised 5000 dollars what percennt of goal did she acheive
What part of speech is in