Lynnn11
Lynnn11 Lynnn11
  • 17-05-2017
  • Mathematics
contestada

I bought a box of 124 crayons for the art class to share. The crayons cost $21.08 with tax included. What was the cost per crayon

Respuesta :

xXFallingStarsXx xXFallingStarsXx
  • 17-05-2017
0.17 is how much each crayon costed

Answer Link
sandraloveless
sandraloveless sandraloveless
  • 17-05-2017
.17, that is how much the crayons will cost
Answer Link

Otras preguntas

Write a function rule for the table
Why did King George declare the colonies to be in a state of rebellion?
Asking “would you buy my product” in a survey is an example of what?
what is the ratio of 36 dm to 6 m
The technological advances of the astrolabe, the caravel, and improved cartography are most directly related to the: A conquests by Mongols. B Age of Explo
The iPhone 8 costs $699. But you saw that it’s on sale for 25% off. How much does it cost after the discount?
Solve the system of equations by substitution. 6 = −4x + y −5x − y = 21 Answer: Solve the system by the elimination method. 2x + y = 20 6x – 5y = 12
Help me please, I beg of you. ;w;
The small mammals, insects, and plants living in the tundra cannot migrate to warmer places to avoid the severe winter conditions. They have very specific adap
What technique did Egyptian artists use to paint their relief carvings?