LilChampB123 LilChampB123
  • 17-05-2017
  • Mathematics
contestada

Shelley bought 14 avocados for $17.92. Each avocado cost the same amount. How much money did Shelley spend for each avocado?

Respuesta :

kireshnee24
kireshnee24 kireshnee24
  • 17-05-2017
so you say $17.92 divide 14= $1.28

Answer Link
Аноним Аноним
  • 17-05-2017
Hello There! This is fairly easy! All we have to do is 17.92 Divided by 14, for our answer. Our answer will be $1.28
Hope this helped you!
-ToonKid
Answer Link

Otras preguntas

where are coral reefs found
Reponds alin oui et non: -Tu comprends  plusieurs langues etrangeres?-Vous apperenez facilement ?-Elles prennent beacuop de vetements?-Il  prend la bicyclette p
How do you respond to sabes jugar un deporte cual?
How do you respond to con que frecuencia pracaticas deportes?
What were four of Porfirio Diaz's accomplishments??
write a multiplication equation with 1/2 as a factor (EXPLAIN)( picture is 8 apples cut in half )
A circular pan has a diameter of 8 inches. What is the exact area of the pan?   A.256π square inches   B.8π sq
Which structure allows photosynthesis to begin in a germinating dicot plant? A. Cotyledon B. Endosperm C. Embryonic root D. Apical meristem E. Lateral meristem
What is another name for a regular quadrilateral
How do I solve a quadratic equation like this: x squared minus 9x = -14?