Seudónimo Seudónimo
  • 18-05-2017
  • Mathematics
contestada

A set of 6 pens cost $2.34. A set of 20 pens is sold at the same unit price what is the cost for 20 pens

Respuesta :

itztms
itztms itztms
  • 18-05-2017
$10.80 I think is the answer
Answer Link
Jenny706
Jenny706 Jenny706
  • 18-05-2017
I hope I'm not to late. Since 6 pens cost 2.34, you need to divide 6 into 2.34 which is 0.39. 0.39 x 20 is 7.8, so the answer is $7.80
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following points lies on the graph
Please help assaaaappp
The traditional, and narrow, definition of "fine art" includes ________.
Which lines from "The Love Song of J. Alfred Prufrock" most likely influenced Sandburg’s poem?
f the coordinates of A and B are (14, -1) and (2, 1), respectively, the y-intercept of is and the equation of is y = x + . If the y-coordinate of point C is 13
What is the natural difference between members of a species
Which of the following best describes the slope of the line below
name the correspondent congruent sides of the two triangles shown above help me I'll mark brainliest
Complete the tables of values
Which two states gave up land to create the nation's capital, Washington, D.C.? A) Pennsylvania and New York B) New York and Maryland C) Virginia and M