joykanders
joykanders joykanders
  • 19-05-2017
  • Mathematics
contestada

A box of in cooked spaghetti cost0.1369 per ounce how much is this cost to the nearest cent

Respuesta :

INEEDHELPpls12345678
INEEDHELPpls12345678 INEEDHELPpls12345678
  • 19-05-2017
I think u can just divide by 16 to get it because each ounce is 16
Answer Link
AnonymousGiantsFan
AnonymousGiantsFan AnonymousGiantsFan
  • 19-05-2017
I think the correct answer is

1 cent

Sorry If I'm Wrong.

Glad I Could Help, And Good Luck!

AnonymousGiantsFan
Answer Link

Otras preguntas

when twain puts words such as "labboard" in quotation marks, what is he showing
1-1+3-(-2)(3) show work
secondary succession can happen after primary succession or independently of primary succession. true or false.
a worm is climbing out of a 20 in. hole. The worm climbs 4 inches during each day and at night falls back 10% of the height the worm is above the hole. At the b
A crate weighs 6 kg when empty. A lemon weighs about 0.2 kg. For economical shipping the crate with lemons must weigh at least 45kg. How many lemons should b
What is the LCM of 8 and 14 using prime factorization
what is 256 to the 4th power
Alex makes 2 pounds of bread dough. He separates the dough into 1/4-pound loaves before baking them in the oven. How many loaves does he make?
PLEASE HELP WILL GIVE 10 POINTS!!!! How did the germ theory of disease become an accepted idea? A. The work of three scientists brought about scientific consens
9m+14=2m How do I solve and check answer?