peytonrosborne peytonrosborne
  • 17-01-2024
  • Mathematics
contestada

Apples cost $2.99 per pound at natural grocers if Landon purchases 3.6 pounds of apples, then how much will he spend around your answer to the nearest penny?

Respuesta :

Otras preguntas

application of electroplating​
What is the domain and range ?
solve pls brainliest 5 “ION” suffix words Define and use in sentences
The table below shows the number of diagonals in certain polygons. Which expression describes the number of diagonals in a polygon with n sides? Please help I r
Marcus dropped a ball from a height of 400 cm. The sequence below shows the height of the ball, in cm, during its first four bounces.240, 144, 86.4, 51.84,Which
how can you create colors to be used in taking photographs and videos? Worth 18 pointa
How is the key event in this paragraph illustrated?
PLSSS HELP HOW WOULD I CHARACTERIZE LENNIE FROM OF MICE AND MEN MAKING IT A PARAGRAPH WILL MARK BRAINLIEST!!!
Larry is using an online calculator to calculate the outputs f(n) for different inputs n. The ordered pairs below show Larry's inputs and the corresponding outp
answer the ones you want to. At least answer one… I have to do 2 pages of homework I need this done I have school tomorrow.. Have no idea how to do this. Plea