faceqies
faceqies faceqies
  • 18-01-2024
  • Mathematics
contestada

So let’s say I got paid $2500 for four months for a job that was every week day (Monday-Friday) for 3 hours a day. How much did I get paid for every hour?

Respuesta :

Otras preguntas

How can you use a rate to compare the costs of two boxes of cereal that are different sizes?
Which ordered pairs are solutions to the equation? y = 3x – 4 A. (11, 5) and (2, 2) B. (5, 11) and (3, 2) C. (5, 11) and (2, 3) D. (5, 11) a
how can you change linear equation in form ax+by=c to y=mx+b form and vice versa
3.5 hours; $10 What is the unit rate per hour?
How would you add: 1 9/10 + 3/4=
Mason spent $15.85 for 3 notebooks and 2 boxes of markers. The boxes of markers cost $3.95 each, and the sales tax was $1.23. Mason also used a coupon for $0.75
what are the paper bills and coins that a country actually circulates called
what were two early uses of the wheel
what times 3 equals 160
Solve using the substitution method 3x+5 =y. 3= 2y +x The x coordinate is ?