taha9044cicas taha9044cicas
  • 18-01-2024
  • Mathematics
contestada

a line has an equation 3y=2-x
find the gradient of the line

Respuesta :

Otras preguntas

Y=12x+7 find an equation for the inverse relation
A certain shampoo is available in two sizes. A 23.7-ounce bottle costs $4.97 . A 33.8 -ounce bottle costs $7.48 . Find the unit price for each size. Then state
Can someone help me PLZZZZZZ
For a bookcase, Tim wants 6 shelves each 28 1/2 inches long. What total length of shelving does he need?
SPEAKING PRACTICE: LA ESCUELA Here are 2 situations. Please provide 4 checkpoint B statements per situation. Please pay attention to the Tense you need to use.
What type of evidence is shown below? Topic: Nightly Curfews for Children Evidence: Every child should have a curfew, or be at home, by 7:00 every night, becau
Isabela wants to add an image to her presentation. Which tab should she use?
Brainliest for anyone if they get this CORRECT.
An important step in writing in which you carefully review your work is called A. revision B. pacing C. transition D. outlining
which expression is equivalent to 1/2(2n+6 ​