destinymartinez69 destinymartinez69
  • 18-01-2024
  • Mathematics
contestada

You want to put a 5 inch thick layer of topsoil for a new 33 ft by 29 ft garden. The dirt store sells by the cubic yards. How many cubic yards will you need to order? The store only sells in increments of 1/4 cubic yards.

Respuesta :

Otras preguntas

A grocery store sells liver for $6.16 a pound. To the nearest cent, what is the cost per ounce of liver. Round your answer to the nearest cent.
(2) A store is having a 20%-off sale on all merchandise. If Mai buys one item and saves $13, what was the original price of her purchase? Explain your reasoning
HELP I DONT UNDERSTAND!
Identify the two gases exchanged between the body and the air during respiration explain how this gas exchange happens.​
whats 1100 x 100,00 pls help
what are the physical regions of Africa ​
please help i will give you brainlest if you snswer all parts i will give you brainlest 5 stars a thank you and go to the web page and report you as the best br
how can you tell when something is synthetic​
What are the 4 factors that Congress considers when they vote?
1. How can atoms become molecules ? bec of their electrons