sohanarehman20102010 sohanarehman20102010
  • 19-01-2024
  • Mathematics
contestada

on 1st may 2012, the cost if 5.7 grams of gold was 15 960 rupees. work out the cost, in rupees, of 4.6 grams of gold on the same day

Respuesta :

Otras preguntas

Which is the hanging indent on the ruler?
If you add up the durations from left to right on any level of a note tree, you end up with a?
In which of the following scenarios is the greatest amount of work accomplished?
Vectors and scalars (are/arenot) the same
What is an adverb with the root mer/mar
If a flask containing one liter of water was poured into 1,000 small cubes, then each cube would contain:
Compare the value of the digit 2. 2,783 and 7,283
When Jessica makes cupcakes she requires a ratio of sugar to flour of 2 : 5. If Jessica uses half a cup of sugar for a particular batch of cupcakes, how much f
Which of these sentences is an example of good time management? Jonah decided to start working on a science project early because he had some free time on his h
Which type of chemical reaction occurs in Ca+CI2 CaCI2