11158803 11158803
  • 18-02-2024
  • Mathematics
contestada

3kg of nectarines costs £18.60

Jack spent £12.40

How many kilograms of nectarines did he buy?

Respuesta :

Otras preguntas

10) Are two vectors with the same magnitude necessarily equal? Explain your reasoning.
A figure is they laid it with the center at the urgent and the scale Factor of 1/4 which statement is true
A useful way to understanding the purpose of strategy is to think of the firm as a(n) ________, composed of a series of distinct activities, including productio
What was a vassal expected to do besides avoid injurious behavior?
A chemical family whose members exist as reactive diatomic molecules in the gaseous phase is the? A. actinide series B. alkali metals C. halogens D. lanthanide
A person weigh 185 pounds,how many grams do they weigh
The school store sells pencils for $0.30 each,hats for $14.50 each,and binders for $3.20 each.Elena would like to buy 3 pencils,a hat, and 2 binders.She estimat
Sean is an obese teenager. He has strong cravings for food. He eats large portions of food every day. His mother, Anita, is worried about his eating habits as w
HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
What is the slope of a line that is perpendicular to the line whose equation is 3x+2y=6 3 x + 2 y = 6 ?