deanperez7542 deanperez7542
  • 19-02-2024
  • Mathematics
contestada

One yard of a ribbon costs $3.50. How much does each length of ribbon cost for 2 yards?
a) $7.00
b) $5.25
c) $1.75
d) $0.25

Respuesta :

Otras preguntas

Einstein's equation relating mass and energy is given by the formula E = mc, where m is the mass of an object and <= 3 x 10 ms', the speed of light. a Find h
How do you do this question?
A grandmother and mother drank too much while at a bar with the mother’s baby. The grandmother offered to take the baby home with her. The You Be the Judge! gra
IF YOU ANSWER CORRECTLY I WILL GIVE YOU BRAINLIEST. Can someone give me the answers to this: CLOSURE REVIEW CL A-98 thru CL 108 Todays the last day of the quart
PLEASE HELP ASAP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 10 POINTS + BRAINLIEST!!!
While on spring break, Kayla decided she wanted to go parasailing She was held at a constant angle above the water by a large tow rope attached to the back of t
Ms.banks walks at about 3 feet per second how many miles per day could she travel is she walked without taking a break?
hallllllllllllllllllllp
what is the 3rd streak fun fact from brainly
A,C and D are points on a circle of radius 4 cm, centre o. BA and BC are tangents to the circle. OB=10cm work out the length of arc ADC. give your answer correc