brooklynscott32
brooklynscott32 brooklynscott32
  • 20-02-2024
  • Mathematics
contestada

You can buy 3 pineapples for $4.50. Use the ratio table to help you determine how many pineapples you can buy if you have $18.00.

You can buy 3 pineapples for 450 Use the ratio table to help you determine how many pineapples you can buy if you have 1800 class=

Respuesta :

Otras preguntas

What is the charge on a hypothetical ion with 25 protons and 22 electrons?
Use compatible numbers to find two estimates
write in figures:six thousand,four tens and six units
y=5x-6 How do I solve for x? Explain please.
. a theory is a _____. a) proposed explanation for an observation b) well-tested explanation for a broad set of observations c) summary of the results of many o
the advantage of using a chain over a belt drive
why are the fields of science and mathematics so interdependent
the video game Drew and Jan want to buy cost $55.00. Write an expression to show how many weeks it will take them to save enough to buy the video game. Use par
explain why constantinople was also known as "new rome"
which two laws helped transform american life in the 1950s? the civil rights act and the federal highway act bthe federal highway act and the gi bill c) the vot