jaxonps28 jaxonps28
  • 21-02-2024
  • Mathematics
contestada

If the price of 400 grams of ham is $4.80, what is the unit price of ham per 100 grams?

Respuesta :

Otras preguntas

Which companies spend the most money on advertising? Business Insider maintains a list of the top-spending companies. In 2014, Procter & Gamble spent more t
Consider the nuclear equation below. Superscript 235 subscript 92 upper U right arrow superscript 4 subscript 2 upper H e. What is the nuclide symbol of X? Supe
WHO KNOWS HOW TO SPEAK ITALIAN? NO GOOGLE TRANSLATE
Which graph represents the solution set for the inequality 1/2x < 18?
eeeeeeeeeeeeee question in picture
In testing an automobile tire for proper alignment, a technician marks a spot on the tire 0.190 m from the center. He then mounts the tire in a vertical plane a
Pedro___(COMER) papas fritas.
Many words can be used as more than one part of speech. true or false?
The average life expectancy in a certain country is 50.2 years. Estimate the​ country's life expectancy in hours by rounding the life expectancy to the nearest
please answer i dont know need help