jaxonps28 jaxonps28
  • 21-02-2024
  • Mathematics
contestada

If the price of 400 grams of ham is $4.80, what is the unit price of ham per 100 grams?

Respuesta :

Otras preguntas

This question may be completed independently or as a group exercise. During a period of almost a million years, Australopithecus boisei and Homo habilis lived i
6 My hairdresser's Italian. a) She comes from Rome b They come from Rome c She come from Rome/ American? 7 a Your wife's b Has your wife C) Is your wife
Figure out what the slope and points from the equation are y + 9 = 2(x + 5) y - 4 = -3(x - 3)
Find the difference between the two. Thanks! 4a –3b +2c and –6a +4b –2c –2
Ashley added ice cubes to her iced tea. The change in temperature of her tea was - 15F. If she added 5 ice cubes, what integer represents the change in tea per
. Find the word which has a different sound in the part underlined 1. A. better B. prefer C. teacher D. worker 2. A. near B. hear C. dear D. bear 3. A. concert
pLEASS HELP!!! I BEG
What is the least common multiple of 10, 15, and 30? a 60 b 5 c 15 d 30
Which is NOT true about viruses? A. are very small B. invade healthy cells C. contain genetic material D. are living
Respond to the prompt with a historically defensible thesis or claim that establishes a line of reasoning. -Describe a broader historical context relevant to th