peylen7 peylen7
  • 21-02-2024
  • Mathematics
contestada

A grocery store sells avocados for four dollars a pound what would be the cost of 2/34 Ib of avocados

Respuesta :

Otras preguntas

Rain puddle drying up, chemical or physical change
What is the main reason that the American public turned against monopolies?
The air temperature dropped from 94°F to 72° Fahrenheit in 15 minutes what is the change in temperature
A bird can fly 25 km/h. How long does it take to fly 3.5km?
What is a synonym for diseases
Julie is selling candy bars to raise money for new band uniforms. Candy bar x sells for $2 and candy bar y sells for $3. The number of y candy bars Julia sells
Identify the INCORRECT sentence. A. Amanda worked diligently on her algebra homework. B. Trudy bought a American-made car. C. My sister angrily slammed the d
Factor completely 3x − 12.
PLS HELP!!! In “The Monkey’s Paw,” which quote during the conversation about the first wish foreshadows future events? A. Mrs. White, the mother says, “How coul
Skills needed in the American job market are shifting due to the growth of.