jarifshahriarhossain jarifshahriarhossain
  • 15-03-2024
  • Mathematics
contestada

I spend the same amount on chocolates each week . When the cost was 15p for 20 , I bought 70 chocolates . How many can I buy when 20 cost 17 1/2

Respuesta :

Otras preguntas

The shapes shown are stored into groups according to the number of line of symmery move the rest of the shapes to the correct group
All items 1-10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Q EP N-> N> 18. Why would the writings of Mercy Otis Warren be informative to a historian? A She recorded the
ASAP PLSS HELP ME thank you oh another question 27 amendments and why are they important?
Which development of the 1920s was caused by the increase in time-saving household inventions such as the washing machine and vacuum cleaner? increased savings
8x-1<15 NO one will help plss someone hellpppp
Explain how hereditary diseases are passed from one generation to another. Identify the characteristics of a physically healthy person.
2x - 3y = 9 -5x -3y = 30 x = y =
How were the Mauryan and Gupta empires alike? a. both invaded China b. both sent Buddhist missionaries to distant lands c. both treated other religions with tol
HURRY HELP HEALTH QUESTIoN Which of the following resources offers free or low-cost fitness facilities? A. President's Challenge B. YMCA C. Intramural team D. L
Creative Enrichment Packing a Farmer’s Wagon in 1858 A family’s decision to move to Minnesota was important. As they prepared for their trip, they had many ques