jamiew1987 jamiew1987
  • 20-03-2024
  • Mathematics
contestada

A 2 pound jar of salsa costs $11.20. What is the price per ounce?

Respuesta :

Otras preguntas

A hodometer ir surveyor’s wheel is used to measure _____. A. size B. distance C. Height D. Weight
How many years are there between 1200 BCE and 60 CE?
ano ang pagkakaiba ng halaman hayop at tao​
What might happen if someone is deficient in vitamin C and D? Briefly Explain.
Give a detail information on pani ghatta.(at least one page)​
how can we manage permanent human resources​
Next Page Page 9 of 20 Question 41 (1 point) Descriptive research studies: a) have been replaced by sophisticated brain imaging techniques. b) typically answer
Find m∠XYW and m∠WYZ m
what is ionic bonding​
(Plz help) What did wealthy romans use to decorate the wall of their homes? And what was the subject of these decorations