poopydinkgarcia poopydinkgarcia
  • 19-04-2024
  • Mathematics
contestada

stacy has $10 from her mother to buy valentines favors for her classmates. if she has 23 classmates, will she be able to buy everyone a small package of candy that costs $0.49 at the store? if not how much more money will she need to buy every classmate this candy?

Respuesta :

Otras preguntas

Does your government have farming in the community, or will the food be shipped from another area? Are goods and services readily accessible? When establishi
Which of the following is a major contributor to acid rain? A. burning fossil fuels B. using solar cells C. using windmills D. using nuclear fission
Barrier methods of birth control are more effective than hormonal methods. Please select the best answer from the choices provided. T F
What is the recursive equation for the following sequence: 2,5,8,11
what type of Technology would you want to use to study the gas giant planets
???????????????????????
A result of the attempted coup against the Soviet government in 1991 was that
how have Germany's borders changed from 1919 - 1990 and why?
What was the main purpose of Gandhi's "Quit India" speech?
Which event led to the Gulf of Tonkin Resolution?