nblue8410 nblue8410
  • 19-04-2024
  • Mathematics
contestada

Dave wants to spend no more than $33 while stocking up on peanut butter and jelly. Peanut butter costs $5 per jar, while jelly costs $3. Select the inequality in standard form that describes this situation. Use the given numbers and the following variables.

Respuesta :

Otras preguntas

Describe how ionic compounds form crystals
Jared's friends invite him to dinner at an expensive restaurant. Jared examines his budget and determines he cannot afford an expensive dinner, so he declines t
How many miles of the nile river run through egypt?
What is the meaning of heart symbol in facebook?
What is the lcd for five twelfths?
the most recent region that has the greatest percentage increase
What happens when you remove heat from a solid? And what happens when you add heat to a gas?
A question about Microsoft word. "Based on the type of document you want to create you must first select the page" A. Size B. Orientation C. Margins D. Style
What is the conflict in the story Athene's City
The layer that keeps the user interface implementation separate from the application or problem domain classes is the _____ layer.