bear8718 bear8718
  • 17-09-2017
  • Mathematics
contestada

A package of 10 cans of soup costs $14. An individual can costs $2. You need at least 25 cans.You decide to buy 3 packages of 10 cans. How much do you pay for each can?

Respuesta :

ereyno1986
ereyno1986 ereyno1986
  • 17-09-2017
One dollar and 68 cents per can 
Answer Link

Otras preguntas

Do some research on current health issues going on this week. You need at least 3 different health issues happening world wide. Pick one of the health issues an
which angles are vertical angles
Does the graph represent a function?
3 2/3 x 5 1/4 please hurry
Online photos: A poll surveyed internet users and found that of them had posted a photo or video online. Can you conclude that less than half of internet users
I NEED HELP SOMEONE PLEASE HELP ME I NEED ANSWER BY TODAY SOMEONE PLEASE HELP
Question 2 : The Celsius (C) temperature scale is equivalent to five-ninths of the difference between the Fahrenheit (F) temperature and 32. Identify the equat
Which sentence best describes how Buddhist cave temples along the Silk Road reflect the beliefs of the Chinese people? They provided retreats for monks and temp
I need to find the x pls help and show work
what is a domain and range and how do I find it ​