SchirmerC
SchirmerC
18-09-2017
Mathematics
contestada
I need help with #2 please
Respuesta :
maddee3
maddee3
18-09-2017
Divide 5.34 by 6 to find the cost of 1 orange. You should get .89¢
Answer Link
mtomas598
mtomas598
18-09-2017
Simply divide the cost by the number of oranges to get the price of 1 orange
5.34/6
= 0.89
So, 1 orange costs $0.89
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 97+ )
Otras preguntas
Steven has a part time job at Starbucks. He gets a paycheck of $920 every four weeks. A) Steven has to pay 15% of his income in taxes. How much money does he pa
A hierarchy of authority is ________. most military organizations are known for having a strong hierarchy of authority.
How to write a script
A transverse wave can be created in a Slinky® by moving it Question 6 options: in a circle. side to side, parallel in motion. up and down, perpendicular in moti
I need help getting the answer please
The P/E ratio for a certain stock was high. This means _____. 1. the stock price is more than $100 2. the stock price is about to drop 3. the stock is expens
Who are the 4 members of the gang in the contender?
Plot 25/3 and 42/3 on the number line.
What are the basic components of ribosomes?
Evaluate 8x^y^2 for x = -1 and y= 2.