wendyher123
wendyher123 wendyher123
  • 19-09-2017
  • Mathematics
contestada

tyrone has $8.06. how many bagels can he buy if each bagel costs $0.65

Respuesta :

education3
education3 education3
  • 19-09-2017
8.06/.65 = 12.4
He can buy 12 bagels
Answer Link
stich1105
stich1105 stich1105
  • 19-09-2017
Simply divide 8.06 and 0.65. You should get 12.4 which means he can buy 12 bagels.
Answer Link

Otras preguntas

The meaning of analysis
List three of Rutherford’s major achievements that helped earn him the title “Father of Nuclear Physics.”
Consumer demand is defined as
-5/2*-2/13 write product in simplest form
Which of these people is the most mentally and emotionally healthy? A.) Anna is the head cheerleader at school and has a group of friends who copy everyth
Give big-O estimate for the number of operations (multiplication or addition) used in the following algorithm segment (ignore comparisons to check while conditi
the line y=2x-4 and the parabola y=x^2- 4 intersect in the standard x,y coordinate plane if point a s,t is at an intersection of the line and the parabola what
The main character in a story is also called
Solid potassium and fluorine gas are produced by the decomposition of solid potassium fluoride. Write a balanced chemical equation for this reaction.
In ancient civilizations, establishing a food surplus led to __________. a. greater food variety b. disease c. the diversification of labor d. soil erosion