salasdaniela21owk7tv salasdaniela21owk7tv
  • 20-09-2017
  • Mathematics
contestada

if each pound of beef costs $2.59, how much

if each pound of beef costs 259 how much class=

Respuesta :

AnimeBrainly
AnimeBrainly AnimeBrainly
  • 20-09-2017
3.25 x 2.59 = 8.4173

~$8.42 

hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

Help me with math someone
Find the area of the shape shown below.
why do we need to breathe and eat
A community center is collecting blankets. The director of the center has asked 135 families to donate 3 blankets each. If 20% of the families donated 3 blanket
I just need this question solved!
Ashley can run 12 miles in 2 hours. At this rate, how many minutes does it take Ashley to run 1 mile?
PLEASE PLEASE HELP IT WOULD MEAN EVERYTHING TO ME my mom just passed:(( and i got so behind on work and the end of the tri is soon and im missing a lot i WILL G
If a mother has an AB blood type and her daughter has BB blood type, The dad has AA blood, the mailman has type AO blood and the neighbor has BO blood. Which on
4) -4x - 10.2 I need the answer to this question asap please.
Can you name the trig values of different angles in degrees or radians? Ex: sin (pi/3) = ? I need step by step how to do it