crtolbert825 crtolbert825
  • 16-10-2017
  • Mathematics
contestada

Sara bought two pounds of strawberries for $5.12. What is price in dollars per ounce of strawberries 1 pound =16 ounces

Respuesta :

Lbootsma
Lbootsma Lbootsma
  • 16-10-2017
Sara paid .16 per ounce of strawberrys...
Answer Link

Otras preguntas

How do hydrogen bonds hold DNA together?
89 more than the quotient of a number and 25 is 81. State all the statements that are true about the sentence shown. -------------------------------------------
For a career as a nutritionist, a bachelor's degree is required. please select the best answer from the choices provided. t f
What happens to the speed of an object when dropped at free fall?
plate A and plate B are both continental plates what is the most likeley result if the two plate collide?
Need help solving for X
What is the square root of 81? a. 9 b. 11 c. 18 d. 8
Which of the following statements accurately describes the resolution of a plot? The protagonist is enlightened with a life lesson. The resolution occurs right
The modifications made to roman law under the byzantine emperor who ruled from 527-565 became known as answer the code of hammurabi. justinian's code. leo's law
Why is it important for a business to assess aggregate behavior in the economy? Select all that apply. To know what product to purchase To predict what products