alexiszepeda375
alexiszepeda375 alexiszepeda375
  • 19-10-2017
  • Mathematics
contestada

Marcella bought a 25-ounce bottle of olive oil for $5.88. She used 60% of the olive oil in two weeks. What is the cost of the percentage of oil she used?

Respuesta :

koreya2000 koreya2000
  • 19-10-2017
The answer is $3.53
$5.88 * 0.60 = 3.528
Answer Link

Otras preguntas

denny can deliver 6 papers every 15 minutes and brendan can deliver 5 papers in that same amount of time. how many papers can they deliver in an hour?
realize un analisis morfologico y sintactico de la siguiente frase: lo que ocurra en la antartida determinara lo que ocurra en otras partes AYUDA
35/100 write to decimal length
need some help with this...please show work.
China developed movable type 400 years before it was developed in what country
Pleaseeee help!!!!!! I will mark you as brainiest for correct answer!!!!!!
most profitable commodity that the Virgina colonists were able to trade was?
The wall is 8 feet high, and three courses of bricks are exactly 8 inches high. How many cousres of bricks will be needed?
What did Gandhi do for India?
Which describes what often happens to self-esteem during adolescence? A. It usually rist stays the same. C. It usually drops. D. It is impossible to predict.