SavannahHughes
SavannahHughes SavannahHughes
  • 20-10-2017
  • Mathematics
contestada

How do I work this out ?

How do I work this out class=

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 20-10-2017
ur looking for the unit rate...so ur looking for the cost of 1 chocolate bar.

cost per bar...." / " means per..

cost / bar : 1.20 / 4 = 0.30 per bar <==
Answer Link

Otras preguntas

3 2. Find the ratio of LCM and HCF of the least composite and the least prime number. ​
Notre Dame de Paris chapter 9. I need help with true and false questions please !!!
In the diagram below, angle P is congruent to Angle S and Angle Q is congruent to angle T. Enter segments in the blanks provided that would result in a true equ
Please answer the attached question
B. Mettre les phrases au passé composé: 1.Je dois rire. 2. Épouse-t-il une belle dame? - 3. Nous saisissons l'occasion.. 4. Connaissez-vous sa nouvelle adresse
(c) Estimate the solution of the equation f(x) = -1.
There were 832 copies of Loretta's Lion sold within its first year of being published. In the second year, the number of copies sold was 12.5% less than the fir
17 O search Type the correct answer in the box. Spell all words correctly. Catherine wants to search online for webinars conducted by insurance companies. She w
nêu định nghĩa về chiếc nón lá việt nam
2/5*6/7 multiple and write fraction or mixed number in simplest form