Lilithxd Lilithxd 17-11-2017 Mathematics contestada A craft store bought 27 1/4 ounces of potpourri. The shop divides the potpourri into 2 1/2 ounce bags and sells each bag fire $4.25. How many full 2 1/2 ounce bags of potpourri can the shop make? If all the bag are sold, how much money will the shop bring in?